Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu toruńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu toruńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu toruńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MOL Wiktor Adam: pozycja 1 : 3,97% (911 głosów)
- DUDA Alina Urszula: pozycja 2 : 3,97% (911 głosów)
- MAREK Wojciech Piotr: pozycja 3 : 3,97% (911 głosów)
- KRAWCZYK Maria Elżbieta: pozycja 4 : 3,97% (911 głosów)
- URTNOWSKI Jakub Marek: pozycja 5 : 3,97% (911 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- STANKIEWICZ Artur: pozycja 1 : 6,16% (1 412 głosów)
- MELLER Dariusz Henryk: pozycja 2 : 6,16% (1 412 głosów)
- KAWECKA Marzena Anna: pozycja 3 : 6,16% (1 412 głosów)
- LEŹNICKA Małgorzata Maria: pozycja 4 : 6,16% (1 412 głosów)
- LEWANDOWSKI Bartosz: pozycja 5 : 6,16% (1 412 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOBUSIŃSKA Sylwia: pozycja 1 : 3,68% (844 głosów)
- PATALON-NOGAJ Magdalena Katarzyna: pozycja 2 : 3,68% (844 głosów)
- CZERWIŃSKI Wojciech Tomasz: pozycja 3 : 3,68% (844 głosów)
- GABOR Andrzej Stanisław: pozycja 4 : 3,68% (844 głosów)
- KRĘGIEL Zbigniew Jan: pozycja 5 : 3,68% (844 głosów)
KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:
- CZERWIŃSKI Jerzy Tadeusz: pozycja 1 : 4,22% (968 głosów)
- NITZLER Karolina Maria: pozycja 2 : 4,22% (968 głosów)
- LEWANDOWSKI Rafał: pozycja 3 : 4,22% (968 głosów)
- MAŁKOWSKA Maria Justyna: pozycja 4 : 4,22% (968 głosów)
- DZIELSKI Marek Stanisław: pozycja 5 : 4,22% (968 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI I NIEZALEŻNI:
- BOCIAN Dawid Mateusz: pozycja 1 : 1,96% (449 głosów)
- JASKULSKA Ewa: pozycja 2 : 1,96% (449 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Piotr Leszek: pozycja 3 : 1,96% (449 głosów)
- PRZYWIECZERSKA Jolanta Jadwiga: pozycja 4 : 1,96% (449 głosów)
- JESZKE Michał Piotr: pozycja 5 : 1,96% (449 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu toruńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PIEŃCZEWSKI Maciej Łukasz: pozycja 1 : 4,44% (2 100 głosów)
- PIOTROWSKI Krzysztof: pozycja 2 : 4,44% (2 100 głosów)
- SŁUMSKA Elżbieta Anna: pozycja 3 : 4,44% (2 100 głosów)
- JAROSZ Bogdan Józef: pozycja 4 : 4,44% (2 100 głosów)
- JABŁOŃSKA Paulina: pozycja 5 : 4,44% (2 100 głosów)
- CZAPLEWSKA Justyna: pozycja 6 : 4,44% (2 100 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CESARZ Monika Ewelina: pozycja 1 : 2,84% (1 343 głosów)
- DUDKIEWICZ Renata Maria: pozycja 2 : 2,84% (1 343 głosów)
- ASZYK Karina Zofia: pozycja 3 : 2,84% (1 343 głosów)
- PAUCH Michał: pozycja 4 : 2,84% (1 343 głosów)
- KANNENBERG Marcin: pozycja 5 : 2,84% (1 343 głosów)
- WYPIJ Mariusz: pozycja 6 : 2,84% (1 343 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JANKIERSKA-WOJDA Agnieszka: pozycja 1 : 4,81% (2 277 głosów)
- LEWANDOWSKI Kazimierz Grzegorz: pozycja 2 : 4,81% (2 277 głosów)
- KARWOWSKI Andrzej Władysław: pozycja 3 : 4,81% (2 277 głosów)
- TUCHOLSKA Hanna Katarzyna: pozycja 4 : 4,81% (2 277 głosów)
- ŁUKASZEWSKA Anna: pozycja 5 : 4,81% (2 277 głosów)
- IWAŃSKI Janusz Tomasz: pozycja 6 : 4,81% (2 277 głosów)
KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:
- KOWALSKI Łukasz Rafał: pozycja 1 : 4,58% (2 170 głosów)
- KALINOWSKI Jan Krzysztof: pozycja 2 : 4,58% (2 170 głosów)
- ORŁOWSKA Katarzyna: pozycja 3 : 4,58% (2 170 głosów)
- GAJKOWSKA Wiesława: pozycja 4 : 4,58% (2 170 głosów)
- PIKUS Jarosław Marek: pozycja 5 : 4,58% (2 170 głosów)
- LEWANDOWSKA Marzena: pozycja 6 : 4,58% (2 170 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu toruńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RAMLAU Michał Karol: pozycja 1 : 2,8% (2 462 głosów)
- ZAGRABSKI Dariusz: pozycja 2 : 2,8% (2 462 głosów)
- PRZEWIĘŹLIKOWSKI Bartosz: pozycja 3 : 2,8% (2 462 głosów)
- LEWANDOWSKA Joanna Katarzyna: pozycja 4 : 2,8% (2 462 głosów)
- ZDUŃSKA Halina: pozycja 5 : 2,8% (2 462 głosów)
- WOJCIUK Violetta Helena: pozycja 6 : 2,8% (2 462 głosów)
- BIEL Maciej: pozycja 7 : 2,8% (2 462 głosów)
- SZARSZEWSKI Dariusz Władysław: pozycja 8 : 2,8% (2 462 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZAKRZEWSKI Tomasz: pozycja 1 : 1,78% (1 568 głosów)
- STRZELECKI Krzysztof: pozycja 2 : 1,78% (1 568 głosów)
- SULIŃSKA-GOŁĘBIEWSKA Ewelina: pozycja 3 : 1,78% (1 568 głosów)
- ROGALSKA Barbara: pozycja 4 : 1,78% (1 568 głosów)
- KRYGER-KULASIŃSKA Anna: pozycja 5 : 1,78% (1 568 głosów)
- TRAWIŃSKI Krzysztof Adam: pozycja 6 : 1,78% (1 568 głosów)
- REDMERSKI Dariusz Stanisław: pozycja 7 : 1,78% (1 568 głosów)
- ZIÓŁKOWSKI Tadeusz: pozycja 8 : 1,78% (1 568 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRACZYK Mirosław Roman: pozycja 1 : 3,67% (3 232 głosów)
- NAWROTEK Mirosław: pozycja 2 : 3,67% (3 232 głosów)
- RUTKOWSKA Agnieszka Ewa: pozycja 3 : 3,67% (3 232 głosów)
- SIVICKIS Andrejus: pozycja 4 : 3,67% (3 232 głosów)
- BEJNAR Krzysztof: pozycja 5 : 3,67% (3 232 głosów)
- AFFELDT Magdalena: pozycja 6 : 3,67% (3 232 głosów)
- ACHTABOWSKA Milena Joanna: pozycja 7 : 3,67% (3 232 głosów)
- JURKIEWICZ Józef Franciszek: pozycja 8 : 3,67% (3 232 głosów)
KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:
- KŁOSIŃSKA Mirosława: pozycja 1 : 2,11% (1 859 głosów)
- PIOTROWSKI Przemysław: pozycja 2 : 2,11% (1 859 głosów)
- GAWROŃSKI Zdzisław: pozycja 3 : 2,11% (1 859 głosów)
- KARCZEWSKA Monika Magda: pozycja 4 : 2,11% (1 859 głosów)
- LUDKIEWICZ-SOBIECH Karina Joanna: pozycja 5 : 2,11% (1 859 głosów)
- LEWANDOWSKI Przemysław: pozycja 6 : 2,11% (1 859 głosów)
- SOBOCIŃSKI Andrzej Robert: pozycja 7 : 2,11% (1 859 głosów)
- WIELEWIECKA Dominika: pozycja 8 : 2,11% (1 859 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI I NIEZALEŻNI:
- WIERZBICKI Tomasz Wiktor: pozycja 1 : 2,14% (1 889 głosów)
- JABŁOŃSKI Tomasz Andrzej: pozycja 2 : 2,14% (1 889 głosów)
- MOTYKA Magdalena: pozycja 3 : 2,14% (1 889 głosów)
- PODOLSKI Bartosz: pozycja 4 : 2,14% (1 889 głosów)
- FAJFER Halina Bożena: pozycja 5 : 2,14% (1 889 głosów)
- ZIÓŁKOWSKA Kinga Renata: pozycja 6 : 2,14% (1 889 głosów)
- KUBUJ Grażyna Edyta: pozycja 7 : 2,14% (1 889 głosów)
- SŁUPCZEWSKI Zbigniew: pozycja 8 : 2,14% (1 889 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu toruńskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SYROKA Leszek: pozycja 1 : 3,41% (2 295 głosów)
- RYBACKI Stanisław: pozycja 2 : 3,41% (2 295 głosów)
- SÓJKA Aldona Maria: pozycja 3 : 3,41% (2 295 głosów)
- WINNIEWSKI Eugeniusz: pozycja 4 : 3,41% (2 295 głosów)
- NOWAKOWSKA Agnieszka Jolanta: pozycja 5 : 3,41% (2 295 głosów)
- WRÓBLEWSKA Zuzanna Maria: pozycja 6 : 3,41% (2 295 głosów)
- MIODUSZEWSKI Wiesław Stefan: pozycja 7 : 3,41% (2 295 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JANIACZYK-DĄBROWSKA Agnieszka: pozycja 1 : 2,85% (1 923 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Marcin Zbigniew: pozycja 2 : 2,85% (1 923 głosów)
- MAKOWSKI Jacek Paweł: pozycja 3 : 2,85% (1 923 głosów)
- ZAKRZEWSKI Sławomir Marek: pozycja 4 : 2,85% (1 923 głosów)
- OLSZEWSKA Władysława Ewa: pozycja 5 : 2,85% (1 923 głosów)
- BLANK Sebastian: pozycja 6 : 2,85% (1 923 głosów)
- LEWANDOWSKA Monika Maria: pozycja 7 : 2,85% (1 923 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SIEMIANOWSKI Andrzej Franciszek: pozycja 1 : 4,69% (3 159 głosów)
- KACZMAREK Kazimierz: pozycja 2 : 4,69% (3 159 głosów)
- WARNEL Małgorzata Maria: pozycja 3 : 4,69% (3 159 głosów)
- GOŁĘBIOWSKA Agnieszka Ewa: pozycja 4 : 4,69% (3 159 głosów)
- WICZYŃSKI Artur Adam: pozycja 5 : 4,69% (3 159 głosów)
- MARMUROWICZ Małgorzata: pozycja 6 : 4,69% (3 159 głosów)
- DROZDOWSKI Andrzej Jan: pozycja 7 : 4,69% (3 159 głosów)
KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:
- OLSZEWSKI Marek Karol: pozycja 1 : 2,79% (1 877 głosów)
- CZAPIEWSKA Brygida: pozycja 2 : 2,79% (1 877 głosów)
- CHROBAK Robert Tadeusz: pozycja 3 : 2,79% (1 877 głosów)
- SZEWCZYK Piotr Paweł: pozycja 4 : 2,79% (1 877 głosów)
- WYSOCKA-SŁONIECKA Joanna: pozycja 5 : 2,79% (1 877 głosów)
- GURANOWSKI Jerzy Wojciech: pozycja 6 : 2,79% (1 877 głosów)
- KORZENIEWSKA Dorota: pozycja 7 : 2,79% (1 877 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI I NIEZALEŻNI:
- SŁOWIK Sławomir: pozycja 1 : 0,77% (522 głosów)
- RYMARSKI Franciszek Stanisław: pozycja 2 : 0,77% (522 głosów)
- GELDARSKA Anna Maria: pozycja 3 : 0,77% (522 głosów)
- GOŁEMBIEWSKA Oliwia Anna: pozycja 4 : 0,77% (522 głosów)
- GRANDA Piotr Tadeusz: pozycja 5 : 0,77% (522 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu toruńskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZAJĄKAŁA Jerzy: pozycja 1 : 3,23% (2 194 głosów)
- ŻELAZEK Rafał Krzysztof: pozycja 2 : 3,23% (2 194 głosów)
- SIWCZYŃSKA Alicja Lucyna: pozycja 3 : 3,23% (2 194 głosów)
- MĄDZIELEWSKA Monika Anna: pozycja 4 : 3,23% (2 194 głosów)
- SADOWSKI Janusz Maciej: pozycja 5 : 3,23% (2 194 głosów)
- PANKOWSKA Violetta: pozycja 6 : 3,23% (2 194 głosów)
- KONONIUK Janusz Krzysztof: pozycja 7 : 3,23% (2 194 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZAKRZEWSKA Edyta Lidia: pozycja 1 : 2,5% (1 699 głosów)
- LINIEWSKA Paulina Teresa: pozycja 2 : 2,5% (1 699 głosów)
- KARDAS Stanisława Zofia: pozycja 3 : 2,5% (1 699 głosów)
- BŁĘDOWSKI Adam Robert: pozycja 4 : 2,5% (1 699 głosów)
- KOWALSKI Bernard: pozycja 5 : 2,5% (1 699 głosów)
- DOBROWOLSKA Renata Krystyna: pozycja 6 : 2,5% (1 699 głosów)
- GRODZKI Piotr Karol: pozycja 7 : 2,5% (1 699 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZALEWSKA Barbara Agata: pozycja 1 : 4,34% (2 947 głosów)
- WISKIRSKI Makary Grzegorz: pozycja 2 : 4,34% (2 947 głosów)
- LICZNERSKA Marta: pozycja 3 : 4,34% (2 947 głosów)
- ORDON Jarosław Krzysztof: pozycja 4 : 4,34% (2 947 głosów)
- NIEBOJEWSKA Magdalena: pozycja 5 : 4,34% (2 947 głosów)
- PIETRUCIEŃ Rafał Adam: pozycja 6 : 4,34% (2 947 głosów)
- JAKUBOWSKI Sławomir Adam: pozycja 7 : 4,34% (2 947 głosów)
KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI KOMITET SAMORZĄDOWY:
- SKIBA Piotr Andrzej: pozycja 1 : 2,07% (1 403 głosów)
- KARPIŃSKA Maria Jolanta: pozycja 2 : 2,07% (1 403 głosów)
- NALAZEK Grzegorz: pozycja 3 : 2,07% (1 403 głosów)
- MINCZYKOWSKA-TARGOWSKA Katarzyna Zofia: pozycja 4 : 2,07% (1 403 głosów)
- SADOWSKI Michał: pozycja 5 : 2,07% (1 403 głosów)
- KRUSZYK Anna Karolina: pozycja 6 : 2,07% (1 403 głosów)
- PODKAŃSKI Sebastian Krzysztof: pozycja 7 : 2,07% (1 403 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI I NIEZALEŻNI:
- WALCZYŃSKI Andrzej Stefan: pozycja 1 : 2,14% (1 453 głosów)
- JAWIŃSKA Renata: pozycja 2 : 2,14% (1 453 głosów)
- RUTKOWSKA Anna Katarzyna: pozycja 3 : 2,14% (1 453 głosów)
- LIPSKA Elżbieta: pozycja 4 : 2,14% (1 453 głosów)
- WITKI Agnieszka Monika: pozycja 5 : 2,14% (1 453 głosów)
- CAŁBECKI Tomasz Marcin: pozycja 6 : 2,14% (1 453 głosów)
- BABIARZ Robert Andrzej: pozycja 7 : 2,14% (1 453 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?