Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wspominają przyjaciela, grając w jedną z jego ulubionych dyscyplin sportowych

Marcin Seroczyński
Uczestnicy Memoriału Siatkówki Plażowej im. Marka Grubeckiego zapewnili wiele emocji
Uczestnicy Memoriału Siatkówki Plażowej im. Marka Grubeckiego zapewnili wiele emocji Marcin Seroczyński
W Pluskowęsach odbył się trzeci memoriał w plażówce ku czci Marka Grubeckiego, znanego w gminie miłośnika szachów i siatkówki.

Pluskowęsy. Do tej miejscowości w gminie Chełmża zjechali się nie tylko przyjaciele i koledzy Marka Grubeckiego, aby rywalizować w siatkówce plażowej. Świętej pamięci Marek Grubecki było nie tylko znanym w mieście przedsiębiorcą, ale również wielkim pasjonatem szachów i siatkówki. Działając na niwie społecznej był współorganizatorem memoriału szachowego poświęconego nieżyjącemu także Alfonsowi Kryspinowi. Jeżeli chodzi o siatkówkę to na swoje boiska obok własnego domu zapraszał wszystkich miłośników tej dyscypliny.

- Pamiętam jak jeździliśmy do Marka i grało się do późnych godzin nocnych - wspomina Maciej Bąk, jeden z organizatorów memoriału. - Zaraz po śmierci Marka postanowiliśmy kontynuować rywalizację sportową zapoczątkowaną przez niego i wspólnie z kolegami zadecydowaliśmy, że cyklicznie organizowane będą memoriały ku jego pamięci - dodaje.

W memoriale wzięło udział kilkanaście par, rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach kompleksu sportowego przy Gimnazjum Jana Pawła II w Pluskowęsach. Panowała niezwykle przyjazna i rodzinna atmosfera. Zawody uroczyście otworzyła żona Marka Grubeckiego, Bożena.

Dodatkową niespodzianką dla uczestników turnieju były słowa wójta Jacka Czarneckiego, który powiedział, że jedna z ulic w gminie Chełmża będzie nosić imię Marka Grubeckiego.

Nazwa ulicy Marka Grubeckiego nadana została przez Radę Gminy Chełmża na wniosek mieszkańców.
- Marek Grubecki był znany w środowisku lokalnym, jako pasjonat zaangażowany w działania społeczne i sportowe, zwłaszcza związane z piłką siatkową, szachami, brydżem. Był inicjatorem i organizatorem wielu imprez, turniejów sportowych skierowanych dla amatorów szerokiego przekroju grup wiekowych. Najczęściej sam brał też w nich czynny udział, przy czym bardzo często udzielał tym przedsięwzięciom wsparcia finansowego, jako sponsor - napisali radni gminy Chełmża w uchwale.

- Przedstawiona przez właścicieli drogi propozycja nazwy ulicy została zaakceptowana do przeprowadzania procesu nadawania nazw ulicom położonym w miejscowościach należących do gminy Chełmża - dodał wójt Jacek Czarnecki.

Sprawę nadania nazwy pozytywnie zaopiniowała komisja w składzie Katarzyna Orłowska, Romualda Jagielska i Piotr Birecki. Przy nadawaniu nazwy uwzględniono także tradycje nazewnicze przyjęte w danym rejonie, ponieważ jedna z ulic nosi nazwę Jana Szczypiorskiego - zasłużonego dla miasta patrioty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelmza.naszemiasto.pl Nasze Miasto