Tygodniowy przegląd prasy (Chełmża, 23.08-29.08.2020), poznaj najważniejsze informacje z Chełmży

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chełmży nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chełmży nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełmży, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 23.08 a 29.08.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Abonamentu RTV: rewolucyjny wyrok sądu. Nie trzeba płacić? Poczta ponownie rozpatrzy sprawę. Wygrana nadzieją dla dłużników”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Chełmża od 23.08 do 29.08.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Abonamentu RTV: rewolucyjny wyrok sądu. Nie trzeba płacić? Poczta ponownie rozpatrzy sprawę. Wygrana nadzieją dla dłużników

Abonament RTV to danina, którą Polacy płacą niechętnie. Osoby, które rezygnują z oglądania telewizji muszą pamiętać o tym, by wyrejestrować urządzenia. Poczta Polska kontroluje bowiem, czy abonament RTV jest płacony i nakłada kary. Tak było w wypadku mężczyzny z Wielkopolski, któremu Poczta Polska naliczyła zaległości za 14 lat. Mężczyzna zdecydował się pójść do sądu. I wygrał.

📢 Te koty nie linieją! Urocze kotki, które nie gubią sierści. Poznaj rasy kotów, które nie zostawiają sierści gdzie popadnie

Koty, które nie gubią sierści to ideał? W końcu nie trzeba po nich sprzątać i można bez obaw brać je na kolana. Koty, które nie linieją praktycznie się nie zdarzają – chyba, że w ogóle nie mają sierści. Są jednak takie rasy kotów, które tracą o wiele mniej futra niż inne, a w dodatku ich pielęgnacja jest bardzo prosta. Marzy ci się mruczek, ale taki, który nie zostawia po sobie kłaczków? Zobacz, które rasy kotów nie linieją zbyt obficie!

📢 Zakaz lotów od 2 września. Z tych państw nie polecimy do Polski przez epidemię koronawirusa [LISTA]

Turyści, którzy planują powrót do Polski we wrześniu muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami lub dwutygodniową kwarantanną. Poniżej lista państw, z których nie będzie można bezpośrednio przylecieć do Polski od 2 września.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Pro 12,9" 64GB Wi-Fi Gwiezdna Szarość (MTEL2FDA)


Huawei MediaPad T5 10 Wi-Fi 2GB/16GB czarny (AGASSI2W09ABLACK)


Tygodniowa prasówka 23.08-29.08.2020 Chełmża: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmży. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ostrzeżenie GIS. Do Polski dotarł nowy, śmiertelnie niebezpieczny narkotyk. Nazywa się 4F-MDMB-BICA i już uśmiercił kilkanaście osób

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed nowym narkotykiem. Nazywa się 4F-MDMB-BICA i jest już odpowiedzialny za śmierć co najmniej kilkunastu osób! Nowy narkotyk w Polsce należy do grupy syntetycznych kannabinoidów.

📢 Szczepienie przeciw grypie będzie refundowane. Jaka jest cena szczepionki i kto skorzysta? Dlaczego warto się szczepić przeciw grypie

Szczepionki przeciw grypie dla dzieci i seniorów znalazły się na obowiązującej od września liście leków refundowanych. Zabezpieczenie się przed grypą będzie miało tej jesieni szczególne znaczenie, bo sezon zachorowań na nią może pokryć się z drugą falą koronawirusa.

📢 Imieniny Amadei 27.08. Jakie życzenia złożyć Amadei? Życzenia imieninowe dla Amadei

Imieniny Amadei obchodzone są 27.08 , jednak można je świętować również 14 stycznia, 30 marca, 10 sierpnia. Solenizantce warto złożyć życzenia imieninowe, które będą dopasowane do danej osoby i sprawią jej radość. Wybrane życzenia imieninowe dla Amadei można wpisać do kartki imieninowej lub wysłać jako wiadomość sms. Które życzenia na imieniny Amadei będą najlepsze? Życzenia imieninowe dla Amadei na pewno będą miłym gestem, z którego Amadea się ucieszy. Z okazji imienin Amadei można przygotować bukiet kwiatów jako drobny upominek dla Amadei. Czy znasz Amadeę? Złóż jej miłe życzenia na imieniny. Jakie pochodzenie przypisane jest Amadei? Jakie cechy charakteru przypisane są do Amadei?

📢 Imieniny Amadeusza. Kiedy są imieniny Amadeusza? Najbliższe imieniny wypadają 27.08. Najpiękniejsze wiersze imieninowe dla Amadeusza

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Amadeusz? Imieniny Amadeusza obchodzimy 14 stycznia, 30 marca, 10 sierpnia, 27 sierpnia. Najbliższe imieniny wypadają więc 27.08. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Amadeuszowi. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś?

📢 Kilkanaście tysięcy złotych miesięczne w tym zawodzie to norma. "Im węższa specjalizacja tym wyższe zarobki"

Przez pandemię znacznie wzrosła liczba ogłoszeń dla pracowników z branży IT. Obecnie pomimo sytuacji pandemicznej i niepewnej gospodarki, pracownicy IT dyktują warunki pracodawcom. - Mediana najniższych oferowanych zarobków w branży IT w 2020 roku wyniosła 12 tys. zł, co jest kwotą o 2 tys. zł wyższą niż w analogicznym okresie. Najwyższe oferty natomiast były w granicach nawet 17 tys. zł- tłumaczy w rozmowie z AIP Daniel Olejniczak, wiceprezes Bonair S.A.

📢 Początek roku szkolnego. Wracają dodatkowe zasiłki opiekuńcze. MEN luzuje zasady sanitarne

Rodzice, którzy muszą opiekować się dziećmi ze względu na zawieszenie zajęć w szkołach z powodu pandemii, mogą liczyć na dodatkowy zasiłek opiekuńczy. - Będzie on przyznawany do 20 września – poinformowała minister rodziny Marlena Maląg. Z kolei szef MEN Dariusz Piontkowski wyjaśnił jak od 1 września będą funkcjonowały szkoły i przedszkola..

📢 Ceny mieszkań w Europie rosną. Jak Polska wypada na tle innych krajów?

Polski rynek wtórny był tym roku jednym z najszybciej drożejących w Europie. Fala podwyżek cen przetoczyła się przez wiele krajów.

📢 Kawa w ciąży? Okazuje się, że nie ma bezpiecznego poziomu jej spożycia. Dotyczy to również innych napojów zawierających kofeinę

Zgodnie z obecnym stanowiskiem towarzystw ginekologicznych oraz zdrowotnych, spożycie do 200 mg kofeiny w ciąży jest dawką bezpieczną zarówno dla matki, jak i rozwijającego się w jej łonie płodu. Jednak najnowsze dane pochodzące ze wspólnej analizy prawie 50 wartościowych publikacji dostarczają wniosku, że nie można określić takiej dawki, która nie stanowiłaby zagrożenia dla zdrowia maluszka.

📢 Imieniny Dobroniegi 26.08. Kiedy złożyć życzenia imieninowe Dobroniedze? Oryginalne życzenia imieninowe

Imieniny Dobroniegi są obchodzone 26.08. Dobrze jest znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Dobroniegi, które będą dopasowane do charakteru osoby. Życzenia imieninowe dla Dobroniegi mogą zostać wpisane do przygotowanej kartki imieninowej albo przesłane w formie wiadomości sms. W takim razie które życzenia na imieniny dla Dobroniegi mogą być najlepsze? Znana nam Dobroniega z pewnością ucieszy się z pięknych życzeń, które przygotujemy. Dobrze jest również przygotować drobny prezent dla Dobroniegi. Czy znasz Dobroniegę? Złóż jej serdeczne życzenia imieninowe. Jakie pochodzenie przypisane jest Dobroniedze? Jakie cechy charakteryzują osoby o imieniu Dobroniega?

📢 Jesienią czeka nas armagedon. Zwolnienia i pogorszenie warunków zatrudnienia

Jesienią możemy spodziewać się drastycznych zmian na rynku pracy. Jeżeli rząd nie wprowadzi nowych regulacji, niebawem tarcza antykryzysowa przestanie chronić pracowników przed zwolnieniem, a ich utrzymanie dla wielu firm może stać się nieopłacalne.

📢 Powrót do szkół od 1 września. Szef MEN: Młodzi ludzie nie są takim przekaźnikiem choroby, jak dorośli

– Wyraźnie widać, że powrót choćby młodych ludzi na egzaminy ósmoklasisty, maturzysty, powrót do przedszkoli, konsultacje w szkołach nie spowodował wzrostu zachorowań (…) To pokazuje, że młodzi ludzie nie są takim przekaźnikiem choroby, jak dorośli – stwierdził minister edukacji Dariusz Piontkowski na antenie TVN24. Szef resortu podkreślił, że „otwarcie szkół jest związane także z otwarciem całego społeczeństwa”.

📢 Powrót do szkoły od 1 września. Nie wszyscy chcą ryzykować. Za nieposłanie dziecka do szkoły mogą grozić wysokie kary

Polacy nie są zgodni co do tego czy powrót uczniów do szkół w czasie pandemii koronoawirusa to właściwe posunięcie – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl. O gotowości placówek na przyjęcie dzieci i młodzieży przekonuje szef MEN Dariusz Piontkowski. Ponadto za nieposłanie dziecka do szkoły może grozić wysoka kara pieięzna.

📢 Imieniny Elwiry 25.08. Jakie życzenia złożyć Elwirze? Życzenia imieninowe dla Elwiry

Imieniny Elwiry są obchodzone 25.08. Warto złożyć życzenia imieninowe Elwirze, które będą dopasowane do charakteru danej osoby. Życzenia imieninowe dla Elwiry można wysłać przez sms lub przygotować kartę z wybranymi życzeniami. W takim razie które życzenia na imieniny dla Elwiry mogą być najlepsze? Elwira, której chcemy złożyć życzenia imieninowe z pewnością ucieszy się z życzeń, które dla niej przygotujemy. Dla Elwiry fajnie jest przygotować bukiet kwiatów czy inny drobny prezent z okazji imienin Elwiry. Czy znasz Elwirę? Złóż jej miłe życzenia na imieniny. Sprawdźmy, jakie jest pochodzenie imienia Elwira. Które cechy charakteru mogą być dopasowane do osoby o imieniu Elwira?

📢 Imieniny Patrycji 25.08. Jakie życzenia imieninowe dla Patrycji? Życzenia imieninowe dla Patrycji

Imieniny Patrycji przypadają na 25.08. Dobrze jest znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Patrycji, które będą dopasowane do charakteru osoby. Wybrane życzenia imieninowe dla Patrycji można wpisać do kartki imieninowej lub wysłać jako wiadomość sms. Jakie imieninowe życzenia wybrać dla Patrycji? Życzenia imieninowe składane są solenizantom z okazji tego wyjątkowego dla nich święta. Dla Patrycji warto także przygotować drobny upominek w postaci kwiatów lub miłego prezentu. Czy znasz Patrycję? Złóż jej miłe życzenia na imieniny. Jakie pochodzenie przypisane jest Patrycji? Jakie cechy charakteryzują osoby o imieniu Patrycja?

📢 Imieniny Grzegorza. Kiedy są imieniny Grzegorza? Najbliższe imieniny wypadają 25.08. Życzenia na imieniny

Dla niektórych imieniny są równie ważne, lub nawet ważniejsze, jak urodziny. Kiedy obchodzimy imieniny Grzegorza? Sprawdź by nie przegapić imienin. Najbliższą datą imienin Grzegorza jest 25.08. Imieniny Grzegorza wypadają również 4 stycznia, 13 lutego, 12 marca, 24 kwietnia, 4 maja, 9 maja, 25 maja, 25 sierpnia, 30 września, 16 października, 17 listopada, 28 listopada, 24 grudnia. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka wierszyków i życzeń imieninowych. Czy znasz jakiegoś Grzegorza?

📢 Brak przeciwciał nie przeszkadza być odpornym na COVID-19! Według badania limfocytów przed infekcją chronione mogą być rodziny ozdrowieńców

Nieobecność przeciwciał w organizmie nie świadczy o braku odporności na koronawirusa. Tak wróżono osobom, które z powodu łagodnego przebiegu infekcji lub braku objawów otrzymały negatywny wynik testu wykrywającego immunoglobuliny anty-SARS-CoV-2. W ich organizmach rolę ochronną pełnią odpowiednie limfocyty T. Stwierdza się je też u rodzin chorych.

📢 Samochody elektryczne: 25.08.2020. Teraz kupno elektryka będzie bardziej opłacalne. Ładowanie auta będzie tańsze dzięki specjalnej E-taryfie

Nowelizacja prawa wprowadza do polskiego prawa grupę taryfową dedykowaną wyłącznie ogólnodostępnym stacjom ładowania, likwidując tym samym istotną barierę rozwoju elektromobilności w Polsce.

ZOBACZ KONIECZNIE

Koronawirus groźny tylko w pomieszczeniach

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie