Prężnie działa niedawno powstała sekcja karate kyokushin Dojo Chełmża

Marcin Seroczyński
nadesłana
Debiutanci z Dojo Chełmża mogą się już pochwalić tytułem mistrza województwa

Karatecy odnieśli pierwsze sukcesy podczas Mistrzostw Polski Północnej Polskiej Federacji Karate Kyokushin, które odbyły się w Chełmnie. Wystartowało prawie 200 zawodników z 21 klubów. W tym gronie znalazła się siedmioosobowa reprezentacja Dojo Chełmża - sekcji toruńskiego klubu karate kyokushin. W konkurencji kata zaprezentowały się Zuzia Kowalska i Daria Plewa, natomiast w kumite wystąpiły: Weronika Chojnacka, Klaudia Kuligowska, Bartek i Wiktor Bolechowicz, Kuba Zieliński. Daria Plewa zdobyła 3 miejsce w konkurencji kata, Klaudia Kuligowska wywalczyła 2 miejsce w kumite, natomiast Bartek Bolechowicz zajął 4 miejsce w konkurencji kumie.

Z kolei w Świeciu reprezentanci Dojo Chełmża brali udział w Mistrzostwach Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin Karate województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem zawodów była sekcja Wdy Świecie.
W tym turnieju wzięło udział 131 zawodników, w tym osiem osób z chełmżyńskiej sekcji. Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: kata oraz kumite. W pierwszej konkurencji wystartowały trzy zawodniczki: Martyna Kępińska, Zuzanna Kowalska oraz Daria Plewa, której udało się zająć 3 miejsce. W kumite startowali: Weronika Chojnacka, Klaudia Kuligowska, Jakub Zieliński, Bartosz Bolechowicz oraz Wiktor Bolechowicz. - W walkach nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Klaudia, Wiktor i Bartek wygrali swoje konkurencje i zostali mistrzami województwa w swoich kategoriach wiekowych i wagowych - mówi Monika Wierzbowska, trenerka sekcji oraz mistrzyni Polski. - Weronika Chojnacka niestety przegrała swoją walkę, natomiast Kuba zajął 4 miejsce - dodaje.
Ponadto, Klaudia Kuligowska wystartowała także w prestiżowym turnieju Kobierzyce Cup w którym uczestniczyło około 560 zawodników. Klaudia zajęła pierwsze miejsce.

Dzięki swoim osiągnięciom została powołana do kadry PFKK. - Tymi zawodami zamykamy sezon startowy dla najstarszych zawodników - informuje Monika Wierzbowska. - Dla najmłodszych odbędzie się jeszcze czerwcowy „turniej pierwszego kroku”. Wszyscy zawodnicy zaczynają się powoli przygotowywać do egzaminu na kolejne stopnie szkoleniowe, który odbędzie się również w czerwcu. W wakacje 10 zawodników wyjeżdża na obóz w góry, a kilku młodszych zawodników wybiera się na obóz do Tucholi. Pierwszy pełen sezon powoli się kończy, a naszym karatekom udało się wykonać plan w 100 procentach - dodaje trenerka chełmżyńskich zawodników.