Miłośnicy pomorskiej gry karcianej spotkali się ostatni raz przy stolikach w Chełmży

Marcin Seroczyński
Zwycięzca ligi Lech Orłowski (z lewej) oraz członkowie Klubu AS PIK Zbigniew Kuciak i prezes Henryk Zatorski Marcin Seroczyński
W sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się X, zarazem finałowy, turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”. Grało w nim 33 zawodników.

Uczestnicy byli między innymi z: Chełmży, Torunia, Kamionek, Brzozówki, Grzywny Orzechowa i Mirakowa. Wszystkich graczy przywitał wiceburmistrz Chełmży Marek Kuffel, który powiedział, że turnieje Baśki cieszą się dużą popularnością i na stałe wpisały się do kalendarza imprez promujących nasze miasto.

W ostatnim turnieju Ligi rozegrano 4 rundy po 40 rozdań. Zwycięzcą X turnieju został Zbigniew Kucharzewski z Chełmży, osiągając wynik 16 punktów Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Łukaszewicz z Torunia z dorobkiem 13,5 pkt, a trzecie miejsce zajął Piotr Szutkowski z Klubu AS PIK w Chełmży, uzyskując 12,5 pkt.

Zwycięzca rywalizacji w klasyfikacji generalnej został wyłoniony dopiero w ostatniej rundzie rozgrywek. Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki w sezonie 2015/2016 został Lech Orłowski z klubu AS PIK Chełmża z rekordowym wynikiem 101,5 punktów. Nagrodą główną był puchar i kuchenka mikrofalowa. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął z kolei Zbigniew Kucharzewski z Chełmży, który skompletował 99,5 punktów. Trzecim graczem tegorocznych rozgrywek został Grzegorz Poznański z Klubu AS PIK Chełmża - 97,5 punktów.

Kolejne miejsca w turnieju zajęli: Stanisław Lewandowski, Florian Kadukowski i Kazimierz Donarski.

W sumie, w rozgrywkach wzięło udział 49 graczy. Nagrody otrzymało 6 laureatów X turnieju oraz 10 najlepszych graczy całego sezonu Chełmżyńskiej Ligi Baśki. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale.