W sobotę derby o zwycięstwo rundy zasadniczej

2016-02-16 16:58:49

Po siedemnastu kolejkach na czele tabeli w grupie 1. II ligi siatkówki mężczyzn znajdują się zespoły z Chełmży i Grudziądza. W najbliższą sobotę, w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej, obie drużyny zmierzą się w bezpośrednim pojedynku i rozstrzygną kwestię pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym. Derby w Chełmży rozpoczną się o godzinie 18:00.

W poprzedniej kolejce oba zespoły potwierdziły wysoką dyspozycję. KS Stal Grudziądz po raz drugi w tym sezonie pokonała LUKS Wilki Wilczyn i dzięki temu awansowała na drugie miejsce w tabeli. Mecz na Mniszek Arenie był bardzo zacięty i aż trzy z czterech rozegranych setów kończyły się grą na przewagi. Natomiast chełmżanie w trzech setach odprawili w meczu wyjazdowym UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg i utrzymali się na fotelu lidera. Podopieczni Sebastiana Tylickiego od początku byli zdecydowanym faworytem tego meczu, co potwierdzili na boisku, wygrywając poszczególne sety do 21, 20 i 12. - Mecz w Kołobrzegu toczył się pod nasze dyktando. Gospodarze do połowy każdej partii trzymali się blisko nas i graliśmy punkt za punkt. Dopiero w drugiej połowie poszczególnych setów graliśmy z chłodniejszą głową i popełnialiśmy mniej błędów. Oprócz tego kluczem do zwycięstwa były także zagrywka i blok. W tych elementach zagraliśmy lepiej od siatkarzy Powiatu Kołobrzeskiego - podsumował szkoleniowiec KS Chełmża.

KS Chełmża stoi przed niepowtarzalną okazją, aby po raz pierwszy w historii wygrać rundę zasadniczą na szczeblu II ligi. Warto przypomnieć, że to dopiero drugi sezon tego zespołu na drugoligowym froncie. Drużyna po siódmej kolejce awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, którego nie oddała do dzisiaj. Wydaje się, że w takiej sytuacji siatkarze z Chełmży będą chcieli w derbach z KS Stalą Grudziądz przypieczętować sukces, na który pracowali przez cały sezon. Istnieje jednak ryzyko, że w przypadku zajęcia pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej chełmżanie trafią w play-off na Espadon Szczecin, który jak wiadomo, może wzmocnić się zawodnikami z I ligi. - Chcemy wygrać mecz z KS Stalą Grudziądz. Nie będziemy kalkulować z kim zagramy w fazie play-off. Jeżeli chcesz być najlepszy musisz wygrać z każdym, taka jest zasada. My zrealizowaliśmy swój plan na ten sezon już ponad program. W tym momencie gramy tylko dla siebie. Na pewno nie będziemy odpuszczać. Nie ma dla nas znaczenia czy zagramy z Espadonem Szczecin, czy z inną drużyną. Chcemy zająć pierwsze miejsce i rozpocząć rundę play-off meczem u siebie - dodał Tylicki.

Przed sezonem mało kto spodziewał się, że w walkę o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej włączy się beniaminek z Grudziądza. Podopieczni Piotra Gabrycha grają bez kompleksów i do maksimum wykorzystują szansę zaprezentowania się w wyższej lidze. Przede wszystkim to zespół nieobliczalny, który z każdym potrafi toczyć równorzędny bój. Dowodem na to jest dwanaście zwycięstw przy zaledwie trzech porażkach. Lepiej w tej statystyce wyglądają tylko chełmżanie, którzy w piętnastu meczach triumfowali trzynastokrotnie. Grudziądzanie przed derbami w Chełmży mają dwa punkty straty do rywala zza miedzy. Zatem tylko triumf za trzy punkty może dać żółto-niebieskim zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Z drugiej strony wciąż mogą jeszcze spaść na trzecie miejsce. Za ich plecami czają się wilczyńskie Wilki, które w sobotę będą zdecydowanym faworytem w meczu z Womixem NTS Trójką Nakło. - Zespół z Grudziądza zasługuje na szacunek. Jako beniaminek prezentuje się naprawdę nieźle. Sobotni mecz zapowiada się ciekawie. W tym sezonie trudno cokolwiek przewidzieć. Wyniki były różne. Myślę, że Stal będzie chciała zrewanżować się za porażkę z nami u siebie. My jednak tanio skóry nie sprzedamy i będziemy chcieli udowodnić swoją wyższość i obronić pozycję lidera - ocenił Michał Nowicki, kapitan KS Chełmża.

Sobotnie derby o tak wysokiej randze, których stawką będzie zwycięstwo rundy zasadniczej na pewno będą meczem innej kategorii. Z pewnością odczują to także sami zawodnicy, którzy będą musieli poradzić sobie z większą niż zazwyczaj presją. Kluczowe może okazać się samo podejście mentalne do tych zawodów. - To idealny mecz na zakończenie sezonu. Atmosfera na pewno będzie podgrzana. Jestem przekonany, że kibice zadbają o odpowiedni klimat. Będziemy chcieli sobie coś udowodnić. KS Stal Grudziądz dysponuje dobrym i szerokim składem. Nieistotne jest to, gdzie byli rok temu. Teraz są bardzo wysoko. Sposobem na sukces w tym meczu będzie chłodna głowa i dobre przygotowanie taktyczne. Drużyna cały rok ciężko pracowała na treningach i w meczach, aby znaleźć się w tym miejscu i grać mecz na szczycie. Jesteśmy na niego gotowi - zakończył Rafał Nowakowski, środkowy KS Chełmża.

Jesteś na profilu Karol Śliwiński - stronie mieszkańca miasta Chełmża. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj