Sebastian Tylicki: Bydgoska Akademia Siatkówki osiągnęła sukces

2016-07-06 13:24:35

Sebastian Tylicki to twórca Bydgoskiej Akademii Siatkówki, nowatorskiego projektu, który pomaga najmłodszym stawiać pierwsze kroki w tej dyscyplinie i otwiera im szansę na siatkarską przyszłość. W rozmowie z chelmza.naszemiasto.pl "Tylik" opowiada o pierwszym roku działalności "BAS".

Pierwszy sezon Bydgoskiej Akademii Siatkówki dobiegł końca. Jak możesz go podsumować?
Gdy skończyłem grać zawodowo w siatkówkę nadal chciałem być związany z tym sportem. Dlatego narodził się pomysł utworzenia "BAS". Startując z Akademią nie wiedziałem czego się spodziewać. W Bydgoszczy nie było jeszcze takiego projektu. Siatkówka dla dzieci w wieku 4-12 lat to zupełnie coś nowego. Uważam, że Bydgoska Akademia Siatkówki w pierwszym roku działalności odniosła duży sukces. U najmłodszych udało się zaszczepić to, co najważniejsze, czyli miłość do siatkówki. Warto zaznaczyć, że z miesiąca na miesiąc na zajęcia zapisywało się coraz więcej dzieci.

Jesteś zadowolony z efektów jakie udało się odnieść Tobie i Twoim podopiecznym?
Byłem pod wielkim wrażeniem podejścia i zaangażowania dzieci. Każde dziecko sumiennie chodziło na treningi i rzetelnie wykonywało swoje obowiązki. Z każdymi kolejnymi zajęciami dzieci uczyły się nowych ćwiczeń. Ponadto poznawały panującą w tym sporcie dyscyplinę. Widzę dużą różnicę w zachowaniu dzieci. Te bardziej nieśmiałe stały się odważniejsze. Poza tym wspaniale czują się w towarzystwie swoich rówieśników.

Jak wyglądają zajęcia w Bydgoskiej Akademii Siatkówki?
Dzieci trenują od dwóch do trzech razy w tygodniu. Zajęcia trwają od września do końca czerwca.

Do kogo skierowana jest oferta Bydgoskiej Akademii Siatkówki?
Do Bydgoskiej Akademii Siatkówki może zapisać się każde dziecko, zarówno chłopiec jak i dziewczynka. Stosujemy podział na trzy grupy wiekowe - 4-5 lat, 6-7 lat oraz 8-12 lat.

Współpracujesz z kimś przy tworzeniu Bydgoskiej Akademii Siatkówki?
Oprócz zajęć na sali organizujemy także wyjścia na mecze naszego patrona, Łuczniczki Bydgoszcz. Ponadto w nowym sezonie patronem dziewczynek będzie KS Pałac Bydgoszcz. Patronat obu klubów ma na celu otwarcie dzieciom ścieżki do profesjonalnej siatkówki, tzn. przejęcie ich przez szkoły sportowe o profilu siatkarskim, a docelowo zaangażowanie w bydgoskich klubach. Poza tym do Akademii dołączył Kacper Zieliński, który będzie prowadził zajęcia z naszymi podopiecznymi.

Uważasz, że najmłodsi wciąż chcą grać w siatkówkę i szkolić się w tym kierunku? Jak byś ich do tego zachęcił?
Uważam, że siatkówka jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, bez względu na wiek. Każda grupa treningowa ma odpowiednio dopasowane ćwiczenia. Osobiście serdecznie zapraszam wszystkich do spróbowania chociaż jednego treningu z piłką do siatkówki. W siatkówkę można bawić się na różne sposoby. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie należy zapominać, że w tym wszystkim chodzi również o zabawę.

Rozmawiał: Karol Śliwiński

Jesteś na profilu Karol Śliwiński - stronie mieszkańca miasta Chełmża. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj