Legia Chełmża - Olimpia II Grudziądz 4:0

Bartłomiej Florek
Daniel Stolkowski (na zdjęciu z nr 2 na koszulce) przyczynił się do wygranej Legii strzelając jedną z bramek. Czy poprowadzi Legię do zwycięstwa nad Drwęcą w Golubiu-Dobrzyniu? Bartłomiej Florek
W minioną sobotę w Chełmży odbył się mecz pomiędzy Legią a rezerwami Olimpii Grudziądz. Obie drużyny przed spotkaniem miały tyle samo punktów (po 21) i trudno było wskazać faworyta tego meczu. Niestety podopieczni Ryszarda Michalczyka przyjechali do Chełmży w mocno okrojonym składzie (13 zawodników), co ustawiało grudziądzan w gorszej sytuacji.

Już od pierwszych minut spotkania chełmżanie starali się zaciekłymi atakami zagrozić bramce Konrada Kaczerzewskiego. Pierwsze strzały ze strony chełmżan były minimalnie chybione, jednak w 18. minucie spotkania pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobył Daniel Stolkowski. Legioniści po zdobytej bramce nie zamierzali poprzestać na jednobramkowym prowadzeniu, a w 37. minucie wynik na 2:0 podwyższył Patryk Smolarz. Dzięki skutecznej grze ofensywnej naszej drużyny schodziliśmy na przerwę z dwubramkową zaliczką przed drugą częścią spotkania.

Druga połowa znacznie nie odbiegała w przebiegu od drugiej. Chełmżanie cały czas atakowali bramkę gości znad Wisły, a w 50. minucie na 3:0 strzelił Michał Lewandowski. Grudziądzcy piłkarze praktycznie mieli znikomą ilość okazji do zdobycia goli, a skutecznie od tego zamiaru odpędzali obrońcy oraz bramkarz "Trójkolorowych". Błąd defensora z Grudziądza w 77. minucie, który niefortunnie interweniował - strzelając bramkę samobójczą dla Legii, która dała naszej drużynie prowadzenie 4:0. Nasi zawodnicy mieli jeszcze okazje do podwyższenia wyniku, jednak chybili. Na szczęście nic się już na boisku więcej nie zadziało i nasi piłkarze schodzili z boiska z 3 punktami.

Dla naszej drużyny było to pierwsze zwycięstwo po 2 ostatnich porażkach. Po zwycięstwie z Olimpią II Grudziądz mamy na koncie 24 punkty i zajmujemy drugie miejsce w tabeli. Liderem naszych rozgrywek jest Wisła Nowe z taką samą liczbą punktów, jednak niestety to oni okazali się lepsi w starciu bezpośrednim. W sobotę 17 października nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Drwęcą Golub-Dobrzyń. Miejmy nadzieję, że zawodnicy naszej drużyny odniosą kolejne zwycięstwo.

Legia Chełmża - Olimpia II Grudziądz 4:0 (2:0)
18' Daniel Stolkowski, 37' Patryk Smolarz, 50' Michał Lewandowski, 77' samobójcza
Legia: Bukowski II - Banasiak, R. Etmański (ż), Pawkin, Surowiec - Talarek (77, Bukowski I), Beszczyński (ż; 61, Szprenglewski), Ł. Smolarz, P. Smolarz (84, Klawiński) - Stolkowski, Lewandowski (89, Janik). Trener: Urbański.
Pozostali rezerwowi: Kopaczewski, O. Etmański, Rybacki.

Olimpia II: Kaczerzewski - Pankowski, Gul, Kolcz, Wójtowicz (76, Kawczyński) - Bollin, Skórecki, Kołodziej, Piernikowski (87, Dreszler), Sternicki - Trzepacz (ż). Trener: Michalczyk.