Kraśnik: Zakończono rozgrywki w ramach amatorskiej ligi tenisa ziemnego (ZDJĘCIA)

SM
materiały organizatorów
Ponad 20 miłośników "białego sportu" rywalizowało w ramach amatorskiej ligi tenisa ziemnego w Kraśniku. Mecze rozgrywano na kortach przy ZS nr 3.

Liga ruszyła jeszcze w maju i trwała do sierpnia. W jej ramach rozegrano 6 turniejów. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: kobiety open, mężczyźni do 45 lat, 45 - 60 lat i powyżej 60 lat.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Iwona Mazurek, która zgromadziła 24 punkty. Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Pęcak (24 punkty), a na trzecim Teresa Mazik (10 punktów).

W kategorii do 45 lat pierwsze miejsce zajął Michał Dąbrowski (8 punktów). Drugi był Piotr Mazur (5 punktów), a trzeci Mateusz Ciseł (2 punkty).

Największą frekwencją cieszyła się kategoria mężczyzn 45 - 60 lat, w której królował Jacek Kadis w finałowym pojedynku ostatniego turnieju pokonując Waldemara Wieczorka 6:3 (zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej). Na trzecim miejscu uplasował się Marek Machajski.

W kategorii powyżej 60 lat zwyciężył Witold Sarna. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Baran, a na trzecim Witold Brożek.