Klaudia Kuligowska z Dojo Chełmża mistrzostwo zdobyła w 30 sekund

Marcin Seroczyński
Klaudia Kuligowska została na zawodach w Toruniu mistrzynią Polski juniorek. Obecnie przebywa w Sofii na mistrzostwach Europy.

W toruńskich zawodach wzięło udział 209 zawodników z 36 klubów. Klaudia Kuligowska, zawodniczka Dojo Chełmża i wychowanka Moniki i Andrzeja Poczwardowskich, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski juniorek do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. To świetny start Klaudii i nadzieja na kolejne międzynarodowe sukcesy.

Klaudia wygrała wszystkie swoje walki, a finałową zakończyła przed czasem. Walka trwała zaledwie 30 sekund. Te zawody miały być ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy i - jak widać - zawodniczka jest dobrze do nich przygotowana. Klaudia już dziś będzie reprezentowała nasze miasto w Sofii. Władze miasta ufundowały Klaudii dres reprezentacyjny i karatege. Klaudia kwalifikacje na mistrzostwa Europu zdobyła już wcześniej w Ełku, startując wśród najlepszych karateków z całej Polski. Zajęła tam drugie miejsce.

Trenerzy Dojo Chełmża Monika i Andrzej Poczwardowscy są dumni z osiągnięć Klaudii w obecnym sezonie szkoleniowym. Nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach Polski juniorów Polskiej Federacji Kyokushin Karate, pierwsze miejsce na prestiżowym międzynarodowym turnieju Kobierzyce Cup. Była najlepsza na mistrzostwach województwa oraz druga na mistrzostwach Polski Północnej.

Klaudia Kuligowska w środę wyleciała do Bułgarii, żeby w Sofii stanąć do rywalizacji o tytuł mistrzyni Europy.

INFO Z POLSKI odc.11 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.