Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert: The Pau I Siksa

  CUMA klub
  Chełmża, ul. Bydgoska/7

  21:00 Sobota, 17 marca

  • Brak informacji o cenie

  The Pau:
  Projekt The Pau pojawił się w sieci w styczniu 2015 roku z zaledwie jednym utworem „Bianka”. The Pau - to solowy projekt Pauliny. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje tylko z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komorkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffow i połamanych rytmow. Czasami mocniej, czasami lżej.
  Na początku roku 2015 The Pau uczestniczyła jako support w trasie koncertowej zespołu Organek, grając kilkanaście koncertow w całej Polsce. Podczas koncertow wykonuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Ku”.


  Siksa:
  Intrygujące połączenie sztuki krytycznej, literatury wspołczesnej i punkowej energii. Powstały w połowie 2014 roku duet podczas tego, co nazwiesz „występem” czy „koncertem”, zniszczy wszystko, co rozumiesz przez te ograniczone słowa. Tak naprawdę SIKSA to tylko wokal i bas. Ograniczone instrumentarium kontrastuje z nadekspresją wokalistki, elementami monodramu, kontrowersyjną narracją i ekstrawaganckimi kostiumami. Naszpikowane mową potoczną teksty Alex Dudczak poruszają niewygodne kwestie feministyczne, polityczne i społeczne, ale pełne są rownież zaskakującego humoru czy pretensjonalnych odniesień do popkultury i codzienności. SIKSA hasa zarowno po imprezach punkowych, jak i po galeriach sztuki wspołczesnej, imprezach literackich czy teatralnych. Nie boi się grać w klubach, w plenerze, na skłotach czy prywatnych mieszkaniach.
  SIKSA ma na swoim koncie m.in. singiel na dyskietce komputerowej wydany przez ukraiński label Floppy Nosie Records, udział na audio-zinie Weakie Disc „people shit on everything and are surprised that they only see shit”, kasetę magnetofonową „Berek!” wydaną przez Złe Litery, średniometrażowe video pod tym samym tytułem zrealizowane w elbląskiej Galerii El oraz video „Popołudniowa herbatka z lalkami” - oba skręcone przez Michała Kowalskiego. W marcu tego roku ukazał się internetowy singiel „Husarka”. Obecnie przygotowuje limitowane wydawnictwo VHS z koncertu na toruńskiej manifie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach