Dariusz Nogaj zdobył brąz na motorowodnych mistrzostwach Europy w Chełmży

Maciej Drabikowski [email protected]
Dariusz Nogaj przed rokiem we Włocławku został wicemistrzem Europy w klasie T-550. W Chełmży cieszył się ze zdobycia brązowego medalu Fot. nadesłane
Dariusz Nogaj (Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu Baszta) zajął trzecie miejsce w motorowodnych mistrzostwach Europy w klasie T-550.

Zawody w Chełmży były niezwykle wyrównane. Prowadzenie w klasyfikacji zmieniało sie kilka razy.

Po pierwszym prowadził Estończyk Aivar Kommisaar. Po drugim liderem był Nogaj, a po trzecim starcie na czele znajdował się Marcin Mucha (Posnania Poznań).

Kluczowy okazał się czwarty wyścig. Nogaj był dopiero piąty, ale wystarczyło to mu do zdobycia brązowego medalu. W klasyfikacji liczyły się bowiem trzy z czterech najlepszych wyników. Dlatego też Mucha spadł z pierwszej na czwartą lokatę.

Mistrzem Europy został Łotysz Dmitrijs Annikejevs 1100 punktów.

Drugi był Estończyk Kom-misaar 1000 pkt., trzeci Nogaj 752, czwarty Mucha 694, piąty Litwin Tomas Morkunas 521, a szósta Małgorzata Mirzej-owska (Posnania) 447.