2. Gorączka złota nad Wisłą - MP w grach planszowych [wyniki, zdjęcia]

Wojciech Alabrudziński
Prawie stu graczy z całej Polski rywalizowało w Centrum Kultury Browar B. o mistrzowskie tytuły podczas "2. Gorączki złota nad Wisłą". Ponownie wśród najlepszych znaleźli się włocławianie. 12-letnia Agata Mirzejewska z SP 2 zdobyła brązowy medal w Wizard, zaś Jakub Jabłoński – uczeń LMK - został wicemistrzem Polski w Sabotażyście. Ubiegłoroczny mistrz Szymon Dorota był czwarty.
Najmłodszym uczestnikiem mistrzostw był 6-letni Wiktor Triebs z Bojanowa.
Imprezie towarzyszył całodzienny festiwal gier planszowych z licznymi turniejami i nagrodami.
3. Łukasz Kamiński z Elbląga
Zwycięzcy awansowali do finału Mistrzostw Świata, który rozegrany zostanie 1 grudnia 2018 podczas festiwalu "Planszówki na Narodowym" w Warszawie.

Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer we Włocławku.
Prawie stu graczy z całej Polski rywalizowało w Centrum Kultury Browar B. o mistrzowskie tytuły podczas "2. Gorączki złota nad Wisłą". Ponownie wśród najlepszych znaleźli się włocławianie. 12-letnia Agata Mirzejewska z SP 2 zdobyła brązowy medal w Wizard, zaś Jakub Jabłoński – uczeń LMK - został wicemistrzem Polski w Sabotażyście. Ubiegłoroczny mistrz Szymon Dorota był czwarty. Najmłodszym uczestnikiem mistrzostw był 6-letni Wiktor Triebs z Bojanowa. Imprezie towarzyszył całodzienny festiwal gier planszowych z licznymi turniejami i nagrodami. Medaliści Mistrzostw Polski Wizard 2018 1. Marek Kuźmicki z Warszawy 2. Anna Kowallek z Chełmży 3. Agata Mirzejewska z Włocławka Medaliści Mistrzostw Polski Sabotażysta 2018 1. Bartek Michalski z Poznania 2. Jakub Jabłoński z Włocławka 3. Łukasz Kamiński z Elbląga Zwycięzcy awansowali do finału Mistrzostw Świata, który rozegrany zostanie 1 grudnia 2018 podczas festiwalu "Planszówki na Narodowym" w Warszawie. Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer we Włocławku. Wojciech Alabrudziński
Prawie stu graczy z całej Polski rywalizowało w Centrum Kultury "Browar B." we Włocławku o mistrzowskie tytuły podczas "2. Gorączki złota nad Wisłą".

Ponownie wśród najlepszych znaleźli się włocławianie. 12-letnia Agata Mirzejewska z SP 2 zdobyła brązowy medal w Wizard, zaś Jakub Jabłoński – uczeń LMK - został wicemistrzem Polski w Sabotażyście. Ubiegłoroczny mistrz Szymon Dorota był czwarty.