Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad 120 tysięcy złotych na walkę z ubóstwem w Chełmży. Ale trzeba zdiagnozować poziom biedy

Marcin Seroczyński
Programowe rozwiązania walki z dziedziczeniem ubóstwem obejmą między innymi ulicę Hallera
Programowe rozwiązania walki z dziedziczeniem ubóstwem obejmą między innymi ulicę Hallera Marcin Seroczyński
Program przeciwdziałaniu ubóstwu realizowany w partnerstwie z naszym miastem ma przeciwdziałać dziedziczeniu biedy.

Chełmżyńscy radni wyrazili zgodę na przystąpienie naszego miasta do realizacji projektu partnerskiego z CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne w Toruniu pod nazwą „Strefa Miejskich Inspiracji - program przeciwdziałania dziedziczeniu ubóstwa na terenie Chełmży”.

Program realizowany będzie od stycznia przyszłego roku do czerwca 2019 roku. Celem projektu jest wypracowanie modelowych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania dziedziczeniu ubóstwa na terenie Chełmży. Ponadto model zostanie włączony w lokalną politykę, dzięki czemu stanie się dostępny dla grupy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności dzieci i młodzieży szkolnej zamieszkującej w kwartałach ulic: Sienkiewicza, Hallera, Paderewskiego, Piotra Skargi, Świętego Jana i Mickiewicza.

Zadania urzędników

Nasi urzędnicy będą odpowiedzialni za realizację współpracy przy opracowaniu koncepcji i realizacji badania diagnostycznego dotyczącego społeczeństwa oraz za wydelegowanie swoich przedstawicieli do zespołu roboczego i organizację konsultacji wypracowanego modelu. Do tego dojdzie jeszcze przeprowadzenie prac przygotowawczych do testowania modelu oraz przygotowanie dokumentów gminnych włączających wypracowany teoretyczny model do lokalnej praktyki.

Kiedy i za ile?

Projekt realizowany będzie w latach 2017-2019, a całkowita jego wartość opiewa na kwotę 757 656 złotych. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 734 456 złotych, co stanowi około 97 procent wydatków. Wkład własny do projektu to 23 200 złotych.

Na realizację zadań partnera wiodącego wyznaczono kwotę 609 456 złotych. Natomiast nasze miasto na realizację zadań otrzyma 125 000 złotych, z czego zabezpieczy wkład własny o wartości 17 400 złotych jako wkład niefinansowy na realizację powierzonych zadań na lata 2017-2019 oraz środki finansowe związane z realizacją trwałości projektu po jego zakończeniu w kwocie do 50 000 złotych na lata 2020-2022.

Realizacja projektu walki z dziedziczeniemj ubóstwa jest zgodna z projektem „Strategii Rozwoju Miasta Chełmży na Lata 2016-2022”. Wpisuje się także w „Strategie Rozwiązywania Problemów Społecznych na Terenie Gminy Miasto Chełmża na lata 2015-2020“. Program powinien skutecznie wspomóc rozwiązywanie najważniejszych problemów, z jakimi boryka się Chełmża.

Do podpisania umowy partnerskiej rada miejska upoważniła burmistrza Jerzego Czerwińskiego.

Wideo: INFO Z POLSKI odc.16 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelmza.naszemiasto.pl Nasze Miasto