Puchar Chełmży w Czarną Baśkę [zdjęcia]

Urząd Miasta Chełmża
Trzeci Otwarty Turniej pn. „Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 24.04.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 71 graczy (17 drużyn) z Chełmży, Torunia, Grzywny, Łysomic, Chojnic, Klawkowa, Gniewu, Mikołajek, Kamionek, Pluskowęs, Wejherowa, Gdańska i Sztumu.

Wszystkich uczestników turnieju powitali: Burmistrz Miasta Chełmża – Jerzy Czerwiński i Członek Rady Powiatu Toruńskiego – Cezary Strąkowski, którzy byli fundatorami pucharów i głównych nagród rzeczowych. Trzy puchary ufundowała firma PPUH PLASTJAN. Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK” a następnie hymn „baśkarzy” . W turnieju rozegrano 4 rundy po 40 rozdań w kategorii indywidualnej i drużynowej. Najlepszą drużyną okazał się AS PIK Arriva z Chełmży, w składzie: Jerzy Pianowski, Sławomir Bejger, Piotr Szutkowski i Zbigniew Kucharzewski zdobywając 51 pkt. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Szczupak 12 z Chełmży (47 pkt.), Hotel Zamek Gniew(45pkt.), GOK Mikołajki i Gigańci z Chełmży. Indywidualnie najlepszym graczem został Benedykt Olejniczak z drużyny Szczupak 12 Chełmża, zdobywając 18 punktów i to on odebrał Puchar Chełmży ufundowany przez Burmistrza miasta.

Na II miejscu uplasował się Roman Byczkowski (Dziennik Bałtycki) również 18 pkt., a III miejsce zdobył Jerzy Pianowski (AS PIK Arriva) z Chełmży – 16 pkt.. Najlepszym zawodnikom wręczono puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier karcianych AS PIK z Chełmży i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - Chełmżyński Ośrodek Kultury.

W organizacji imprezy pomogli sponsorzy: Sklep „TYGRYSEK”, Piekarnia „TRADYCJA”, PPUH PLASTJAN, WINDOORS-TECHNIC