Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„(Nie) Bezpieczna Kobieta”. Panie z Kończewic i okolic są już bezpieczne

Marcin Seroczyński
Przez półtora miesiąca grupa pań z Kończewic i okolic brała udział w kursie samoobrony. Było to dla nich zupełnie nowe doświadczenie.

Po kursie samoobrony znają kilka chwytów, które mogą napastnika zaskoczyć i pokonać. Pozwoliło na to 20 godzin spotkań z wykwalifikowaną kadrą trenerską. Zajęcia prowadzili państwo Monika i Andrzej Poczwardowscy. Pani Monika to nasza mistrzyni Polski w karate kyokushin ,a sensei Andrzej to reprezentant i czterokrotny mistrz Polski oraz uczestnik mistrzostw świata, Europy oraz pucharu Europy. Zarówno sensei Monika jak i pan Andrzej uczą dzieci na zajęciach Dojo Chełmża.

Panie nie kryją swojego zadowolenia z zajęć i zdobytej wiedzy. Dla nich było to przede wszystkim nowe doświadczenie i nabranie większej pewności siebie.

Bezpłatny kurs samoobrony, to wspólny pomysł pań z Klubu Aktywnych Kobiet „Szpilki” w Kończewicach. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po półtorej godziny w sali gimnastycznej miejscowej szkoły podstawowej. Zajęcia sfinansowane zostały dzięki dotacji pozyskanej przez Klub „Szpilki” z Ośrodka Działaj Lokalnie w Lisewie na przedsięwzięcie pod nazwą „(Nie) Bezpieczna Kobieta”, przy współpracy gminnego Stowarzyszenia Budowy Kopca „Ziemia Polaków”, które było wnioskodawcą o dotację.

Na zajęcia uczęszczało w sumie 25 kobiet w różnym wieku. Panie uczyły się nie tylko wybranych technik samoobrony. Były również elementy psychologii napadu, jak wzywać pomocy i przede wszystkim jak napadu starać się unikać. To była pierwsza tego rodzaju inicjatywa w gminie Chełmża.

W ocenie instruktorów, w zajęciach udział brała fajna grupa uczestniczek, która ucząc się, jednocześnie umiała się bawić.

- Było bardzo miło obserwować u pań przemianę i zaangażowanie w zajęcia - podsumowują trenerzy Monika i Andrzej Poczwardowscy.

Zajęcia miały na celu pokazać uczestniczkom coś nowego. Panie bardzo zaangażowały się w spotkania. Twierdzą, że takie ćwiczenia są dobre zarówno dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego.

Wszystkie uczestniczki tych spotkań zadeklarowały, że są zainteresowane kontynuacją zajęć. „Szpilki”, które warsztaty z samoobrony w gminie zainicjowały, mają już plany, aby je kontynuować. Dla nich realizacja projektu „(Nie) Bezpieczna Kobieta” to również zupełnie nowe doświadczenie w pozyskiwaniu środków na swoje pomysły.

Wideo: Akcja "Kobieta bezpieczna" Komendy Miejskiej Policji we Włocławku

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelmza.naszemiasto.pl Nasze Miasto