Goście z województwa warmińsko-mazurskiego brali udział w warsztatach pracowni Malwa

Goście z województwa warmińsko-mazurskiego brali udział w warsztatach pracowni Malwa (© Marcin Seroczyński )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Członkowie Stowarzyszenia Homo Homini gościli partnerów z województwa warmiński-mazurskiego. To było cenne spotkanie.

Homo Homini w gminie Chełmża


W naszej gminie gościła grupa studyjna uczestników reprezentujących Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wiele się nauczyli

Celem wizyty była wymiana wiedzy i doświadczeń oraz uzyskanie praktycznych informacji bezpośrednio od osób, które same prowadzą usługi społeczne. Uczestnicy spotkania przyjrzeli się z bliska wielu inicjatywom zrealizowanym bądź realizowanym w sprawnie funkcjonującej naszej gminie. Wizyta obfitowała w wiele nowych doświadczeń i wiadomości. Spotkanie informacyjne poprowadzone w siedzibie Stowarzyszenia Homo Homini w Chełmży przybliżyło sposoby działania organizacji. Wiele ciekawych projektów przybliżyli gościom z warmińsko-mazurskiego członkowie zarządu Homo Homini.

Później nasi goście pojechali do Zelgna. Tutaj wzięli udział w spotkaniu z lokalnymi liderami, pracownikami gminnych instytucji, przedstawicielami miejscowych organizacji społecznych, poznali i wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu zespołu Polskie Kwiaty, który jest wizytówką gminy, i skorzystali z udziału w warsztatach rękodzielniczych w pracowni Malwa. Poza tym, uczestnicy wizyty oprowadzeni zostali po miejscowych inwestycjach, które w ostatnich latach udało się wykonać samorządowi gminnemu przy udziale środków Unii Europejskiej.

Udział w spotkaniu wzięli: wójt gminy Jacek Czarnecki, dyrektorka Centrum Inicjatyw Kulturalnych i miejscowej biblioteki Justyna Błaszczyk, Stanisława Stasieczek - radna gminna, sołtys Zelgna, lokalna społeczniczka oraz Wojciech Rosiński dyrektor, Gimnazjum w Głuchowie.

Nawiązali cenne kontakty

Misją Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest efektywne rozwiązywanie problemów społecznych poprzez wzajemne wspieranie i reprezentowanie organizacji socjalnych województwa warmińsko-mazurskiego. - Spotkanie dało możliwości nawiązania kontaktów z organizacjami takimi jak jak Gimnazjum im. Bł. Juty w Głuchowie - mówi Katarzyna Orłowska z Urzędu Gminy w Chełmży.

Gimnazjum, będąc organizatorem Forum Organizacji, bardzo sobie ceni wymianę doświadczeń i wiedzy w obszarze pomocy, szczególnie kiedy udział w takich właśnie spotkaniach bierze młodzież.

- Takie spotkania bardzo potrzebne, bo nic tak nie rozwija ludzi, jak możliwość dzielenia się różnymi doświadczeniami opartymi o wiedzę praktyczną - dodaje Katarzyna Orłowska.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!